Пн-Чт: з 9 до 17
Пт: з 9 до 15
Інформація
Пошук

Мережева сонячна електростанція під "зелений тариф"

Мережева сонячна електростанція під "зелений тариф"

Мережева електростанція на сонячних батареях під зелений тариф є найпростішою, менш витратною і найпопулярнішою. Її сенс у тому, що Ви вкладаєте свої гроші, які повертаються вам з роками в повному обсязі, і ще багато або трохи заробляєте. Плюс для приватної особи: ви не обмежені в електроенергії, якщо хочете, то витрачайте все, що виробили ваші сонячні панелі (просто менше продасте кВт і не заробите).

За минулі п'ять років тисячі приватних домоволодінь по всій території України встановили такі станції. Одиниці-десятки, хто зміг поставити в багатоквартирних будинках.

Принцип роботи станції наступний: в денний час сонячні панелі виробляють постійний струм, які проходить через сонячний інвертор (перетворювач) і перетворюється в змінний струм, яким ми користуємося, потрапляє в загальну електричну мережу через спеціальний реверсивний лічильник. Даний лічильник має два напрямки: один напрямок рахує, скільки ваша станція видала в мережу, другий - скільки спожив ваш будинок в темний час. Щомісяця проводиться аналіз, відбувається взаємозалік саме по кіловатам, наприклад, станція видала в мережу потужність 2000 кВт, а будинок спожив 400 кВт, то вам виплатили грошові кошти тільки за 1600 кВт. Якщо в зимовий час витрачаєте багато і у вас електричне опалення, то є сенс в установці тарифів «день / ніч» і тарифу «під електроопалення». Наприклад, станція виробила 500 кВт, ви спожили 800 кВт. З цих 800 - ви компенсували мережі 500, а за 300 заплатили за спеціальним тарифом.

Такий вид станції комплектується: мережевий інвертор + сонячні панелі + сонячний кабель + конструкція для панелей + щит захисту (комплект захисного обладнання). Спеціальний лічильник купуєте самостійно або його встановлює районне РЕМ.

Важливо!

Приватна особа не може встановити сонячну електростанцію, що перевищує потужність 30,0 кВт. Дана потужність обмежена законом. Потужність станції визначається, по-перше, технічними умовами мережі, домоволодіння має мати відповідну дозвільну потужність.

Наведемо приклади, у вас укладений договір з РЕМ на 25 кВт, тоді ваш інвертор повинен мати номінальну потужність 25 кВт або менше 25 кВт. У вас може бути укладений договір на 35 кВт, то ви маєте права ставити інвертор (інвертора сумарно) номінально більше 30 кВт.

По-друге, можливістю розміщення бажаних кіловат.

Юридичний аспект: будинок або квартира (земля) має бути приватизовано, якщо власників два і більше, то від кожного власника повинно бути нотаріальна згода на використання території власності під установку сонячної електростанції. Одержувачем коштів «зеленого тарифу» має бути одна особа, на яке оформлено всі договори з РЕМ.

Порядок дій:

Отримати договір на дозвільну потужність. Побудувати і запустити станцію (тільки її треба буде відключити до моменту введення). Подати документи на «зелений тариф» (заява, паспорт, ідентифікаційний код, документи на права власності, що діє договір з РЕМ, сертифікати та технічні паспорти на інвертор і панелі, довідка з банку про відкриття особового рахунку). Після отримання акту прийому-передачі електроенергії (тобто прийняття і підключення станції) відвідувати місцевий РЕМ раз на місяць. 

https://www.youtube.com/channel/UCOv5xBJVMmKrnlxN1OJxtaQ?view_as=subscriber

 

Для власників квартир список документів набагато більше, додається:

1.  Багатоквартирний будинок повинен бути ОСББ.

2. У Статуті ОСББ повинно бути вказано і прописано, що можна здавати в оренду територію даху під установку сонячної електростанції.

3. Обов'язково укласти офіційний договір оренди даху будинку і здійснювати регулярні платежі.    

4.  Підписи з кожної квартири збирати не потрібно. Досить письмової згоди глави (голови) ОСББ.

https://www.youtube.com/watch?v=28-t3TLO0Jc

Окремо слід розглянути великі сонячні електростанції, підключені до «промислового зеленого тарифу». У них є сенс, якщо потужність стартує від 500 кВт. Було і є багато зацікавлених бізнесменів, які запустили процес отримання дозволу, але подужати промислові станції можуть лише впевнені корпорації, також в таких станціях вкладена левова частка іноземних інвестицій. 


Загальна в мережевих станціях:

·  У вечірній і нічний час сонячні панелі не виробляють енергії.

·  На кожен інвертор ставиться певна кількість панелей певної потужності, є вимоги до напруги і до сили струму, мінімальне - для того щоб інвертор міг запустити роботу станції, і максимальне - щоб інвертор не йшов в помилку і не «згоріло» обладнання.

·  Потрібно звернути увагу на коливання напруги в мережі, тому що деякі інвертора мають досить вузький коридор і на будь-які скачки або провали будуть болісно реагувати.

·  Робота мережевого інвертора залежить від мережі, є напруга - працює. Пропала напруга в загальній мережі - не буде електрики навіть для себе.

У цій категорії немає товарів